Tienda oficial
Magnifico Musica
Envío gratis a todo el país
MAGNIFICO MUSICA - Instrumentos Musicales, Sonido Pro e Iluminación Profesional
Local a la calle en Del Viso – Pilar, rápido acceso a cuadras de Panamericana, estacionamiento propio.
También podes retirar tu compra por nuestro local de martes a sábado de 9:00 a 13:00 hs y de 16.00 a 19.30 hs, y los lunes de 9:00 a 13.00 hs.
Todos nuestros productos cuentan con 6 meses de garantía oficial del fabricante o importador.
Realizamos facturas A y B.
Features
Powerful 30 watts portable wireless Modeling Amplifier.
TSAC-HD (White-Box) Amp Modeling algorithm offers realistic playability & feedback.
512 samples IR resolution. (34 premium built-in IRs and 20 user slots for 3rd party)
7 presets with ACTIVE functions. (PRESET switch toggles ACTIVE ones sequentially.)
GATE, CMP, EFX, AMP, IR, EQ, MOD, DLY, RVB effect blocks with free order.
White-box algorithm EFX offers analog response and natural chaos.
Stereo DLY / RVB effects with gorgeous tone.
Patch Level function for each preset.
Drum & Loop with included NMP-2 Lite footswitch control.
7hrs playing time. (11.1V / 5000mAh)
Ultra-low system latency: 1.2ms
Intuitive MightyAmp™ APP & Mighty Editor™ edit software(3rd party IR loader).
Specifications
Input Impedance 1M
Earphone Output Impedance 32
Sampling Rate 48KHz / 32-bit
System Latency 1.2ms
Battery 11.1V / 5000mAh
Current Draw 11.1V/220mA
Dimensions 363 (L)X 171 (W)X 171 (H)mm
Weight 4.06Kg
Local a la calle en Del Viso – Pilar, rápido acceso a cuadras de Panamericana, estacionamiento propio.
También podes retirar tu compra por nuestro local de martes a sábado de 9:00 a 13:00 hs y de 16.00 a 19.30 hs, y los lunes de 9:00 a 13.00 hs.
Todos nuestros productos cuentan con 6 meses de garantía oficial del fabricante o importador.
Realizamos facturas A y B.
Features
Powerful 30 watts portable wireless Modeling Amplifier.
TSAC-HD (White-Box) Amp Modeling algorithm offers realistic playability & feedback.
512 samples IR resolution. (34 premium built-in IRs and 20 user slots for 3rd party)
7 presets with ACTIVE functions. (PRESET switch toggles ACTIVE ones sequentially.)
GATE, CMP, EFX, AMP, IR, EQ, MOD, DLY, RVB effect blocks with free order.
White-box algorithm EFX offers analog response and natural chaos.
Stereo DLY / RVB effects with gorgeous tone.
Patch Level function for each preset.
Drum & Loop with included NMP-2 Lite footswitch control.
7hrs playing time. (11.1V / 5000mAh)
Ultra-low system latency: 1.2ms
Intuitive MightyAmp™ APP & Mighty Editor™ edit software(3rd party IR loader).
Specifications
Input Impedance 1M
Earphone Output Impedance 32
Sampling Rate 48KHz / 32-bit
System Latency 1.2ms
Battery 11.1V / 5000mAh
Current Draw 11.1V/220mA
Dimensions 363 (L)X 171 (W)X 171 (H)mm
Weight 4.06Kg
| Marca | NUX |
| Línea | Mighty |
| Modelo | MIGHTY SPACE |
| Voltaje | 30V |
| Tipo de amplificador | Transistor |
| Tecnología del amplificador | Transistor |
| Tipos de alimentación | Batería |
| Instrumentos recomendados | Guitarra |
| Con reverb | |
| Cantidad de canales | 1 |
| Potencia de salida (RMS) | 30 W |
Peso y dimensiones
| Peso | 4 kg |
| Ancho x Profundidad x Altura | 36.3 cm x 17.1 cm x 17.1 cm |










