LG IPS 24BR550Y-C
Monitor LG 24br550y Pivot Vertical Ips Fhd Parlantes
Envío gratis a todo el país
Sci informática
Molg371706
Panel
Size: 24" Class (23.8" diag)
Panel Type: IPS
Color Gamut (CIE 1931): 72%
Color Depth (Number of Colors): 16.7M
Pixel Pitch (mm): 0.2745 x 0.2745mm
Aspect Ratio: 16:9
Resolution: 1920 x 1080
Brightness (Typ.): 250 nits
Contrast Ratio(Original): 1000 : 1
(Dfc): 5000000 : 1
Response Time (GTG): 5ms
Viewing Angle(CR-10): 178° / 178°
Surface Treatment (Glare/non Glare): Anti glare ,3H
Signal(input)
DVI: Yes
DisplayPort: Yes(1.2)
HDMI: Yes (1.4)
PC Audio In: Yes
Headphone Out: Yes
USB: USB 3.0 (1 up 2 down)
Power
Speaker: 2ch stereo
Audio output (watt): 1.2W x 2
Type: Built-in
Input: 100-240V (50/60Hz)
Output: 37W
Normal On(EPA): 14.3W
Normal On (typ. / outgoing: 25W
Sleep Mode(Max): 0.3W
DC Off (Max): 0.3W
Control key
Key Number: 7
Key Description: MENU, OK/INPUT, POWER
Key Type: Tact
LED Color (On Mode): White
LED Color (Power Save Mode): LED OFF
Special features
Picture Mode: Yes
Reader Mode: Yes
DDC/CI: Yes
HDCP: Yes (1.4)
Intelligent Auto (Auto Adjustment): Yes
Key Lock: Yes
Plug & Play: Yes
Response Time: Yes
Color Calibrated: Yes
Dual Control: Yes
Flicker Safe: Yes
Off Timer: Yes
Six Axis Control: Yes
Smart Energy Saving: Yes (Conserve energy by using luminance compensation algorithm)
Super Resolution+: Yes
OSC (On Screen Control / Screen Split): Yes
Stand
Base Detachable: Yes
Tilt (Angle): -5° - 25°
Swivel (Angle): Yes ('0°-30° (±5°
Height range: 130mm
Down Height: 112.5 mm
Pivot: Yes (Bi-directional, 90º)
Molg371706
Panel
Size: 24" Class (23.8" diag)
Panel Type: IPS
Color Gamut (CIE 1931): 72%
Aspect Ratio: 16:9
Resolution: 1920 x 1080
Brightness (Typ.): 250 nits
(Dfc): 5000000 : 1
Response Time (GTG): 5ms
Signal(input)
DVI: Yes
DisplayPort: Yes(1.2)
HDMI: Yes (1.4)
PC Audio In: Yes
Headphone Out: Yes
USB: USB 3.0 (1 up 2 down)
Power
Speaker: 2ch stereo
Audio output (watt): 1.2W x 2
Type: Built-in
Input: 100-240V (50/60Hz)
Output: 37W
Normal On(EPA): 14.3W
Sleep Mode(Max): 0.3W
DC Off (Max): 0.3W
Control key
Key Number: 7
Key Type: Tact
LED Color (On Mode): White
Special features
Picture Mode: Yes
Reader Mode: Yes
DDC/CI: Yes
HDCP: Yes (1.4)
Key Lock: Yes
Plug & Play: Yes
Response Time: Yes
Color Calibrated: Yes
Dual Control: Yes
Flicker Safe: Yes
Off Timer: Yes
Six Axis Control: Yes
Super Resolution+: Yes
Stand
Base Detachable: Yes
Tilt (Angle): -5° - 25°
Height range: 130mm
Down Height: 112.5 mm
| Marca | LG |
| Línea | IPS |
| Modelo | 24BR550Y-C |
| Modelo alfanumérico | 24BR550Y-C |
| Voltaje | 220V |
Pantalla
| Tamaño de la pantalla | 24 " |
| Tipo de pantalla | LED IPS |
| Tipo de resolución | Full HD |
| Resolución de la pantalla | 1920 px x 1080 px |
| Frecuencia de actualización recomendada | 75 Hz |
| Frecuencia máxima de actualización | 75 Hz |